Feng Shuhi

Rozhlédněme se po svém příbytku. Kolik zbytečností zde stojí? Lyže opřené v chodbě o skříň. Trampolína mezi ložnicí a dětským pokojem. Nesmyslně velký botník...

     A teď se na to podívejte pohledem pět tisíc let starého učení o harmonii lidského života, domova i pracoviště. Proč si stavíte do cesty překážky? Proč se okrádáte o místo k dýchání? Pozitivní, životadárná energie (čchi) pak nemůže proudit prostorem a uvolnit vás.

     Tím, že doma hromadíte nepotřebné věci, naznačujete obavy z budoucí bídy. Symbolicky se něčeho vzdát je osvobozující. Ztráta přináší nové možnosti.


A teď příchází náš čas...

     Nejdřív umyjeme okna a zároveň se mohou vyměnit záclony. Ty staré se mohou vyprat. Tím umožníme opět vstupu čisté energie. Žaluzie by neměly být kovové, vyzařují tvrdou energii jang. Na parapetu by měla být jen jedna květina.

     Teď musíme přistoupit k odstranění všeho prachu a nečistot z místností, vyleštění nábytku a zrcadel.

ložnice

     Začneme ložnicí v místnosti, které prodléváme nejdéle. V ložnici jsou ideálními barvami pro odpočinek a romantiku broskvová, krémová, terakota či smetanová. Několik detailů v červené posílí intimitu.

     Vyklepeme koberce čalounění a lůžka, zbavíme alergenů a roztočů. Můžeme vyčistit skvrny a povrchy vodou s emc prostředky.

     Vyměníme povlečení a vyleštíme zrcadla. Zrcadlo nemá odrážet postel, není to vhodné pro naší duši, která prý opouští tělo, když usneme.
Nakonec přírodními látkami provoníme místnost a umístíme květinu.obývací pokoj

     Feng shui chápe obývací pokoj jako místnost příležitosti. Když vám starý kamarád nebo soused nečekaně zaklepe na dveře, potom je obývací pokoj jednou z prvních místností, které nově příchozí spatří. Je to místnost příležitosti a potenciálu, ve které se spojuje několik aspektů života, včetně kariéry a vztahů. V dobře navrženém obývacím pokoji bude mít Váš host pocit jistoty, co se týká Vás, ale i jeho pobytu ve Vašem domě.

     První důležitou věcí je pozice židlí a pohovek. V ideálním případě by měly být umístěny čelem ke dveřím nebo by aspoň neměly být zády k nim. Ve feng shui obývacím pokoji by měl být dostatek světla. Tmavé rohy a zákoutí by měly být prosvětleny kombinací jasných barev, rostlin, zrcadel nebo světel.

     Televize nebo jiné kovové objekty, jejichž elektromagnetické pole narušuje tok Čchi, by neměly být umístěny ve středu obývacího pokoje.

     Stůl v obývacím pokoji symbolizuje zdraví, a tudíž by měl být čistý a upravený. Tím, že na něj postavíme živé květiny nebo rostliny můžeme rovněž přispět ke zdraví kolem sedících.

     Ve feng shui obývacím pokoji by měl být dostatek světla. Tmavé rohy a zákoutí by měly být prosvětleny kombinací jasných barev, rostlin, zrcadel nebo světel. Vyprášit koberec znamená vyčistit duši, říká staré čínské učení Feng Shui (v překladu vítr a voda). Proto navrhujeme nejen vyklepat ale i vyčistit. To samé se týká čalounění. Až je celý pokoj vyčištěný doplníme ho květinami.

     Tok energie Čchi ve vašem feng shui obývacím pokoji lze podpořit výtvarným dílem, kresbou či pokojovou rostlinou se zakulacenými listy.

     Ve feng shui obývacím pokoji bychom se měli snažit o dosažení rovnováhy mezi mužskou energií Yin a ženskou energií Yang. Toho lze docílit umístěním ženských elementů, jako například podušek na zem, polštářků na pohovku nebo čerstvých rostlin do středu stolu.

     Nikdy neumisťujte zrcadlo přímo proti dveřím do obývacího pokoje, aby nebylo Čchi odraženo zpět.dětský pokoj

     V dětském pokoji je více než kde jinde velmi důležité zajistit dobrý tok energie – ten přispívá k tomu, aby bylo vaše dítě šťastné a zdravé.
     V případě přítomnosti prvků, které blokují plynulý tok energie, se mohou dostavit problémy se spánkem či imunitou. Dávejte přednost přírodním materiálům před plasty.

     V dětském pokoji používáme jen naprosto nezávadné ekologické prostředky. Především eMC a nebo ECO Feel.
     Také těmito prostředky můžeme umýt hračky a zbavit je mikrobiologických částic.
     Nikde v domácnostech neuklízíme ničím jiným než systémem Rainbow, který zaručuje nejen naprostou bezprašnost ale vyčistí a provoní prostor. K tomu pak ještě navíc nanotechnologii, japonskou metodu proti znečištění pokud byste si přáli.kuchyň

     Feng shui spojuje kuchyň se zdravím a blahobytem. Pokud si tyto dva faktory dáme do souvislosti s rolí kuchyně, jakožto „srdcem domácnosti“, pak je zřejmé, že jakékoliv feng shui problémy v této místnosti mohou mít výrazný vliv na celou Vaši rodinu.Zde je pár tipů, jak vylepšit feng shui v této důležité části Vašeho domova:
     Dobré hospodaření znamená dobré feng shui. K udržení té nejlepší možné energie dbejte na to, aby vaše kuchyň zářila čistotou.
     Přebytek skladovaného jídla ve spižírně nebo v lednici se může stát rušivým faktorem, pokud jeho množství zdaleka překračuje potřeby Vaší rodiny.
     Sporák, který není v dobrém stavu, naznačuje problémy ve finanční oblasti.
     Oheň a voda spolu navzájem bojují, proto je velice důležitá vzájemná pozice sporáku a dřezu. Jejich umístění přímo proti sobě by mohlo vést k hádkám a konfliktům v rodině. Tento problém lze vyřešit umístěním něčeho zeleného mezi ně, například zelený kobereček nebo živou rostlinu. Energii kuchyně může rovněž oslabit, pokud spolu sporák a dřez těsně sousedí. V tomto případě lze taktéž doporučit umístit mezi ně něco zeleného.
     Sporák je symbolem bohatství, tudíž je důležité udržovat silnou energii ohně. Dřevo živí oheň, proto je dobré umístit v blízkosti sporáku rostliny.
     Čerstvé květiny přinášejí do kuchyně povznášející energii. Doporučuje se umístit mísu s ovocem, vázu s květinami nebo živou rostlinu na kuchyňský stůl, okenní římsu nebo kamkoliv, kde to bude možné.
     Jelikož devítka znamená ve feng shui číslo síly a pomeranče symbolizují štěstí, můžete do své kuchyně vnést energii štěstí pomocí devíti co možná největších, nejkulatějších a nejvíce oranžových pomerančů, které lze umístit do mísy ve středu místnosti, nad sporák nebo do nejprázdnějšího rohu kuchyně. Vždy mějte nějaké pomeranče v zásobě, takže když z mísy jeden odeberete, můžete ho ihned nahradit dalším tak, aby celkový počet byl vždy devět. Ujistěte se, že jako první odebíráte starší pomeranče, takže žádný z nich neshnije nebo nevyschne. Pokud něco není dobré k jídlu, není to dobré ani pro feng shui.
     Když je vaše feng shui kuchyně čistá, zářivá a vlídná, poté je srdce vašeho domu vyplněno dobrým feng shui. Péče a pozornost, kterou věnujete na zkrášlení této důležité části Vašeho domova, vytváří mocnou a pozitivní energii, která podporuje zdraví a prosperitu celé vaší rodiny.

koupelna

     Je třeba omezit sílu Vody. Teplé barvy vzbudí příjemné pocity, jakmile sem vročíme. Proto převahu teplých barevných odstínů nebudeme podceňovat a použijeme je na podlahu a malbu zdí.
     Živé rostliny a dobré osvětlení budou opět kontrolovat sílu Vody. U osvětlení bych zdůraznila, že by mělo být tak silné, aby bylo vidět na vše a všechny činnosti, které k využívání koupelny patří.
     Umístění sprchy a vany má zajistit co největší osobní bezpečí a pohodu. Jakýsi „skrytý“ kout s dobrým výhledem na dveře je to, co hledáme.toaleta

     Intimita, bezpečí a nezávislost toalety na koupelně je žádoucí.
     Dobré větrání přivede čerstvý vzduch. Příjemné prostředí oceníme i zde.
     Poklop toalety je pořád dole. Každým místem, kde opouští voda byt, přicházíme o čchi!

To, že chceme aby Váš domov zářil čistotou, pohodou a zdravím a cítili se dobře je pro nás naprostou samozřejmostí.
Pokud budete chtít poradit v oblasti FENG SHUI dohodneme Vám schůzku s naší akreditovanou poradkyní.
Pro více informací nás, prosím, kontaktujte přes kontaktní formulář, telefon, email nebo přímo nezávaznou objednávku.
Kdykoli se na nás můžete s důvěrou obrátit.

Pavla Bednarčíková s týmem spolupracovníků.